Iceland
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Iceland

Un forum RPG.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Povesti de suflet

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Soubi
***
***
Soubi


Numarul mesajelor : 124
Varsta : 30
Localizare : In your heart

Povesti de suflet Empty
MesajSubiect: Povesti de suflet   Povesti de suflet Icon_minitimeSam Sept 20, 2008 4:14 pm

Am trecut printr-o perioada mai grea si am fost nevoita sa compun mici povesti de suflet sa imi alin durerea din suflet ce nu ma lasa sa traiesc.Acum ele sunt o parte din trecutul meu si vreau sa-l impartasesc cu voi.

Iti mai aduci aminte dragostea noastra?era asa de minunata incat soarele iesea din nori cand ne vedea impreuna.Imi spuneai in fiecare zi cat de mult ma iubesti,cat de fericit esti cand iti petreci timpul cu mine,cat de norocos esti sa ma ai aproape.Pana intr-o zi...Nu ai mai vrut sa ma strangi in brate,sa imi mai atingi buzele,sa ma vezi.Trandafirii daruiti de tine s-au ofilit in clipa in care tu mi-ai spus ca totul a fost in zadar,cuvintele acelea dulci au devenit venin in sufletul meu,privirea ta s-a racit inghetandu-mi inima,sentimentele.Oare ce s-a intamplat cu tine?Sa fie oare vorba de inca o fata?Asta era...ai pe altcineva in viata ta,pe mine m-ai scos din inima ta ca sa ii faci ei loc.Dar oare ea te va putea iubii la fel de mult cum te iubesc eu?De ce ai facut asta?De ce m-ai dat uitarii?Nu ti-au ajuns lacrimile mele?Inima mea sangereaza cand te vede in bratele ei,dragostea mea s-a transformat in ura,ura care mi-a intunecat mintea.Acum cand relatia noastra s-a ternimat oare tu esti fericit?M-ai facut sa sufar iar suferinta mea nu are limite.Oare tu m-ai iubit vreodata cu adevarat sau tot ce imi spuneai erau minciuni menite sa imi otraveasca mintea?Nu mai pot sa imi iau gandul de la acele clipe pentrecute cu tine,noptile in care ne iubeam imi fac din ce in ce mai mult rau.Varsand lacrimi de sange iti spun un ultim cuvant:''ADIO''.


Ingerul meu pazitor,iti mai aduci aminte prima noastra dragoste?Era asa de magic.Inca imi mai amintesc sentimentul acela straniu pe care il simteam cand te priveam in ochii tai negrii ca abisul,inca mai pot auzi glasul tau dulce.Cand ma tineai in brate simteam cum imi cresc aripi,aripi de inger.Simteam cum pot zbura in vazduh cand erai langa mine.Credeam ca nimeni nu va strica tot ce am cladit noi doi impreuna dar m-am inselat.Moartea a inetrvenit intre noi luandu-mi tot ce aveam mai scump pe lumea asta.Aripile mele s-au rupt cand inima ta a incetat sa mai bata,cand ochii tai nu au mai avut puterea sa se deschida ca sa imi vada chipul senin,zambetul suav,cand gura ta nu a mai putut sa rosteasca cuvantul care imi umplea lumea cu raze de soare.Mana ta rece mi-a inghetat lacrimile insengerate de durerea pierderii tale.Ingerul meu drag,itit mai amintesti cat de frumos era soarele cand stateam inpreuna intinsi pe iarba moale si ne uitam la el cum ne zambea,iti mai amintesti noptile cu luna plina cand ne impartaseam dragostea unuia altuia,iti mai amintesti steaua cazatoare ce ne-a implinit dorinta de a fii impreuna?A cazut si aseara indeplinindu-mi inca o data dorinta de afii cu tine.Ingerul meu drag,ai grija de tine si de lumea noastra.In curand voi venii la tine si vom fii din nou impreuna,imbratisati de aura bucuriei.Dar pana atunci ai putina rabdare.Otrava isi face efectul imediat.Ingerul meu drag,parca te vad langa mine.Oare esti chiar tu?
Sus In jos
http://yaoiworld.rpg-dynasty.com
Diva
Moderator
Moderator
Diva


Numarul mesajelor : 158

Povesti de suflet Empty
MesajSubiect: Re: Povesti de suflet   Povesti de suflet Icon_minitimeSam Sept 20, 2008 5:35 pm

e sooper ...si stii asta..intotdeauna am zis ca lucrarile facute din cauza nebuniei romantice sunt cele mai bune..si am avut dreptate
Sus In jos
Megumi Mimichi
****
****
Megumi Mimichi


Numarul mesajelor : 188
Varsta : 29

Povesti de suflet Empty
MesajSubiect: Re: Povesti de suflet   Povesti de suflet Icon_minitimeMar Oct 07, 2008 10:34 pm

wow.....ce povesty triste...chiar miau dat l;aacimile hn5rth imi pare rau pentru cele care ti s-au intamplat,b operel tale sunt minunate:x
Sus In jos
Soubi
***
***
Soubi


Numarul mesajelor : 124
Varsta : 30
Localizare : In your heart

Povesti de suflet Empty
MesajSubiect: Re: Povesti de suflet   Povesti de suflet Icon_minitimeJoi Noi 13, 2008 7:36 pm

Doamne de cand nu am mai intrat pe aici.Oricum voi pune continuarile

Ploua...de o saptamana ploua in continuu...singura....mereu singura,asteptand parca sa intrii din nou pe usa aceea...vaduva neagra parca imi devine prietena pe zi ce trece.Lacrimile mele au secat de atata amar ce port in suflet.Patul unde odata stateam nopti la rand privindu-ti chipul frumos e atat de gol acum.Rochea de mireasa am taiat-o in bucati...prea multa suferinta...trandafirii...frumosii trandafiri pe care adesea mi ofereai s-au inegrit cand m-au vazut departe de tine.Nu imi pot reveni.Nu pot sa mai gandesc logic.Lumina strabate geamul din camera unde ne-am iubit atat de mult.Moartea...suna atat de bine.Dar oare e bine ce fac?Oricum viata mea nu mai are nici un rost fara tine. Fac un pas..inima imi bate ca o nebuna...deschid geamul si ma urc pe toc.Parca iti vad chipul in fata ochilor mei spunandu-mi sa sar.Voi sari...dar te blestem suflet pagan.Azi viata mea se va stinge odata cu dragostea pe care ti-o port.Urmeaza-ma...urmeaza-ma spre moarte.Uite...gradina cu tranfafirii pe care i-am plantat amandoi s-a inergrit.Lacrimile mele au inceput din nou sa curga dar asta nu ma va oprii.Gata...viata mea s-a sfarsit.Cazatura a fost atat de puternica incat sangele curgea neincetat din mine.Imi intorc capul...langa mine esti tu,ma tii de mana.Acum iubirea mea putem fii impreuna pentru totdeauna.Doi trandafiri rosii in gradina innnegrita de amar.



Cum e posibil asa ceva?Am incercat din rasputeri sa te dau uitarii dar nu pot.Nu pot.Ochii tai nu ma lasa sa dorm,glasul tau nu ma lasa sa ascult vocea ratiunii,mirosul tau ma imbata.Nu mai pot suporta iubirea care inca imi sfasaie inima.De ce a trebuit sa se intample asta?Oare relatia noastra chiar nu ar mai fi putut rezista?Am incercat sa ma indragostesc de altul insa de fiecare data cand ma apropiam de un baiat parca te auzeam pe tine spunandu-mi ''te iubesc,nu ma lasa singur''.De ce doar eu trebuie sa sufar?Pana sa te intalnesc inima imi era de gheata,nu iubeam pe nimeni dar a trebuit tu sa vii si sa ma faci sa te iubesc mai mult ca orice pe lumea asta.Am incercat sa te gonesc de langa mine dar nu puteam.Ceva parca ma tinea legata de tine,nu ma lasa sa iti spun sa pleci.Cand plecai seara de langa mine mi-era frica sa nu te duci la alta.In fiecare zii ne certam iar seara ne impacam,dragostea mea pentru tine crescand din ce in ce mai mult.Dar a trebuit sa intervina cineva intre noi.Nu era deajuns ca aveam inima deja zdrobita,a mai trebuit sa mai faci si glume cu mine.Mi-ai cerut din nou prietenia facand lacrimile si mai amare.Inca erai cu ea dar mie imi spuneai ca ma iubesti.Nu imi dadeai voie sa fiu cu altcineva.Inima ta plina de venin nu m-a putut lasa in pace.Minciunile tale mi-au otravit mintea,trupul,sufletul dar tie nu iti pasa.Daca vei mai incerca din nou sa ma minti sigur viata mea se va sfarsi.Te rog...lasa-mi inima in pace.Sarutarile tale erau atat de placute,pline de dragoste acum sunt amare si reci.Nu mai vreau asta.Daca intradevar ma iubesti uit-o si lasa-mi bratele sa iti aline suferinta,sa iti dezghete inima.Lasa-mi chipul sa iti lumineze viata,nu-mi respinge strigatele de ajutor.Salveaza ce a mai ramas din dragostea noastra.Hai sa luam totul de la capat daca ma iubesti.Dragostea mea s-ar putea stinge,tu sa o aprinzi din nou fiindca pentru tine va arde nu pentru altcineva.
Sus In jos
http://yaoiworld.rpg-dynasty.com
Continut sponsorizat





Povesti de suflet Empty
MesajSubiect: Re: Povesti de suflet   Povesti de suflet Icon_minitime

Sus In jos
 
Povesti de suflet
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Iceland :: Fan zone :: Fan fic-
Mergi direct la: